Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2017 m. sausio 11 d.

2016-11-16 Teatras 1.jpg

Nusprendę dalyvauti Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) vaikų ir jaunimo socializacijos projekte „KELIAUK – SVEIKAI PRAMOGAUK!", kurį nuo 2015 rugsėjo 21 d. įgyvendina VšĮ „GYVI" spalio pirmąjį savaitgalį susiruošėme į kelionę. Pasirinkę kelionės maršrutą, pasiėmę dviračius nusprendėme aplankyti šiaurinę Panevėžio miesto pusę.

Iš gimnazijos išsiruošėme dvi komandos, bet pakeliui išsiskyrėme. Pirmoji komanda važiavo per miestą. Jie aplankė UAB „Aukštaitijos vandenys". Ten juos pasitiko vieno padalinio vadovas, kuris pasakojo apie geriamojo vandens gamybą, nuotekų valymo darbus, juos pademonstravo. Komanda užsuko ir į užeigą „Gandralizdis". Čia dar apie 1975 m. liaudies meistrui Vaclovui Palijanskui kilo idėja galingame ąžuole padaryti pasisėdėjimų ir nedidelių atrakcijų vietą. Taip šio pono auksinių rankų dėka gimė namelis medyje, į kurį jie visi ir užsikopė. Iki galutinio tikslo taško toliau vyko nuostabia „Ekrano" marių pakrante.

Antroji mūsų komanda maršrutą pasirinko pro Panevėžio r. Staniūnų ( Kaizerlingo) miškelį. Jame stabtelėjome memorialo vietoje, kurioje 1941 m. buvo šaudomi Panevėžio žydai. Pagerbę tylos minute ten žuvusius, apsupti gražios rudenėjančios gamtos pasukome į Panevėžio r. Dembavos pusę. Pakeliui aplankėme UAB „Dembavos medelyną", prisivalgėme obuolių, pasišnekučiavome su darbuotojais, kurie dirbo sandėlyje ir augalų parduotuvėje. Šalia Medelyno stabtelėjome prie UAB „Midenė". Joje dirba kūrybingi žmonės. Jie kuria nerealius gaminius iš molio. Čia vyksta ir simpoziumai, ir edukacinės pamokėlės, kuriose mūsų gimnazijos mokiniai ne kartą lankėsi.

Mūsų abiejų komandų tikslas buvo susitikti Panevėžio r. Pajuostės kaime, kuriame įsikūręs Karaliaus Mindaugo batalionas. Gaila, bet mums nusifotografuoti ir įsiamžinti neleido. Tačiau šalia esančio baikerių klubo „Iron X" įkūrėjai mus maloniai priėmė. Jie mums parodė savo įsirengtas patalpas, teko pasėdėti ir ant senųjų motociklų, susipažinti su jų istorija ir baikerių gyvenimu.

Šis žygis su dviračiais įkvėpė mus keliauti ir pažinti savo krašto apylinkes. Mes džiaugėmės pasitaikiusiu puikiu oru ir galimybe aplankyti tiek daug nuostabių vietų, susitikti tiek įdomių žmonių. Mes neaplenkėme nei vieno medelio, nei vieno takelio. Važiavome ir siaurais takeliais, ir sulūžusiais tilteliais, ir išbandėme „skate" trasą. Labai gražus mūsų kraštas.

Komandos narys Domantas Taura

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2017 m. sausio 11 d.