Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2017 m. sausio 11 d.

2016-09-27-bibliotekoje 2.jpg

Ko ieškau draugystėje?
Beveik nieko, bet kartu kažko daugiau
nei rasčiau vienas.
(Orig. Stein Mehren, norvegų poetas. Laisvas vertimas)

Kaip rašo norvegų poetas S. Mehren, nėra taip paprasta įvardyti draugystę. Tačiau žmonės nesiliauja mėginę. Literatūra mums siūlo draugystę su knygų herojais, draugystę tarp knygos ir skaitytojo. Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitei pasirinkta tema - draugystė. Priežasčių tam turime ne vieną.

Draugystė – viena svarbiausių vertybių. Mažai kas gali mums suteikti didesnį saugumo jausmą nei žinojimas, kad turi gerą draugą. Nostalgiškai prisimename vaikystę ir vaikystės draugus, kurie mums visą gyvenimą išlieka ypatingai brangūs. Gerą draugą turėti yra svarbu, bet ne ką svarbiau ir pačiam mokėti būti draugu.
Draugystės esama visokios: draugystė tarp bendraamžių ir skirtingų kartų, su tos pačios ir priešingos lyties žmonėmis, draugais laikome net savo augintinius. Galime būti geru draugu patys sau ir beveik nepažįstamiems. Draugystė tiesia tiltus tarp žmonių, tarp šalių.

Daugiau informacijos galite rasti: http://www.bibliotek.org/lt/

Kaip ir kiekvienais metais, mūsų gimnazija aktyviai dalyvavo Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose. Be tradicinės Šviesos ir žodžio šventės šią savaitę vyko daug įvairių renginių. Velžio gimnazijos bendruomenę sužavėjo 4b klasės mokinių (mokytoja Aušra Kumer) kūrybinių darbelių paroda „Ar žinai kas mano draugas?“. Ketvirtokai originaliai pristatė mylimiausius knygų herojus. Dailės būrelio „Jaunučių paletė“ (vadovė Vaida Vaitkevičienė) mokiniai pristatė savo darbus „Kokios spalvos draugystė?“. 7a klasės mokiniams lietuvių kalbos mokytoja Regina Švagždienė ir dailės mokytoja Irma Mitigailaitė surengė integruotą pamoką ir gimnazijos bibliotekoje pristatė literatūrinių portretų parodą „Pažink draugą“. Tikybos mokytoja Lina Žostautaitė paskatino 5–6 klasių mokinius kurti draugystės istorijas. Visi buvo sužavėti nuostabiais darbais. Aktyviųjų pertraukų metu dainavimo būrelio „Reikia draugą turėti“ gimnazistai (mokytoja Zita Tikuišienė) mokė draugauti su daina. O aktyvios pertraukos „Ko ieškau draugystėje?“ metu žaidėme žaidimus, skaitėme draugystės istoriją. Mokiniai dalyvavo ir Instagram konkurse „Ką tau reiškia draugystė?“ . Visus savaitės renginius apibendrino edukacinė popietė „Geriau apsupk save draugais nei tvora“. Jos metu maironiečių būrelio nariai (mokytoja Dalia Karkazienė) priminė visiems tikrąsias draugo savybes, pateikė įžymių žmonių minčių apie draugystę. Velžio bibliotekininkė Danguolė Kačkienė organizavo žaidimus, stiprinančius draugystę. Draugystė - viena iš bendrumo formų. Labai tikiuosi, kad šiltas bendrumo jausmas, lydėjęs Šiaurės šalių savaitės renginių metu, neapleis mūsų bendruomenės, o tik gilės ir stiprės. Jeigu nori turėti draugų, pirmiausia pats būk draugas.

Bibliotekos- informacinio centro vedėja Dalia Kukenienė.