Rajono informatikos olimpiados nugalėtojai:

Matas Vaitkevičius, IIb, – I v.,

Elijus Žekonis, Ia, – I v.,

Kamilis Sudeikis, IVa, – II v.

Visi trys pateko į respublikinį etapą.

2016-09-16 Futbolas 2.jpg

Svetainėje lankosi 70 svečių

Panevėžio rajono Velžio gimnazijoje lapkričio 24-ąją dieną skambėjo vienuoliktokų pranešimai – vyko konferencija „Medijų ir skaitmeninis raštingumas“. Tai Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje inicijuotas ir Ugdymo plėtotės centro vykdomas projektas, skatinantis mokinius plėtoti tokias vertybes kaip pagarba, auginti savo toleranciją, kritišką mąstymą ir pilietinę atsakomybę.

Konferencijoje galima buvo girdėti pranešimus apie tai, kaip internetas mums padeda planuoti savo karjerą, kaip socialiniai tinklai paveikia žmogų ir dar daug kitų šiandieniniam jaunuoliui aktualių temų. Vieni pranešimai vertė susimąstyti, kiti padėjo pakeisti nuomonę apie kažką į gerąją pusę. Klausytojai sėdėjo įtempę ausis ir iš susidomėjimo blizgančiomis akimis. Buvo ir tokių, kurie vis skrebeno kažką savo užrašuose, o iš to galime suprasti, jog mokiniai iš pranešimų sužinojo nemažai naujų bei naudingų faktų, atrado naujų autoritetų ar net išgirdo tai, apie ką mažai yra kalbama viešai, kaip pavyzdžiui: „Naujienų portalų manipuliacinė įtaka". Tema, kurios, žinoma, naujienų portalai niekad nepasirinktų. Galbūt net nenorėtų, kad žmonės apie ją diskutuotų. O vien tai tikrai pritraukė auditorijos dėmesį. Negana to, klausytojų ausis pasiekė ir jiems nuoširdžiai aktualios temos, kurios palietė socialinių tinklų naudojimą ir priklausomybę nuo jų. Bet kad ir kaip bebūtų keista, daug neigiamų minčių apie tai nebuvo išsakyta. Tiesą sakant, situacija ne tokia bloga, kaip galėtų atrodyti. Konferencijos metu gimnazistai sužinojo, kad socialiniai tinklai nėra taip dažnai naudojami, kaip dauguma mano ir kad jie nėra tik laiko švaistymas, bet ir nepakeičiamas žinių šaltinis.

Pagrindiniai šio projekto uždaviniai – skleisti medijų ir skaitmeninį raštingumą, atnaujinti ugdymo turinį bei kelti kvalifikaciją – buvo įvykdyti su kaupu ir gimnazistai iš šios konferencijos išsinešė didžiausią turtą – praturtintą žinių kraitį.

Monika Blinstrubytė, Toras Maršalka