Dominyka Vinciunaitė – respublikiniame viešojo kalbėjimo konkurse „Kalbos meistrai” moksleivių kategorijoje laimėjo I-ąją vietą.

03-20 Padeka 2.jpg

Gruodžio 23 d. Velžio gimnazijoje, palydint senuosius metus, tradiciškai vėl vyko kalėdiniai renginiai. 5-8 kl. mokiniams šiemet vyko integruotas renginys „Kalėdiniai ir Naujametiniai sveikinimai iš viso pasaulio“. Ruošiantis jam reikėjo gerokai panaršyti po internetą, pasitelkti geografijos, etninės kultūros žinias, pastudijuoti šokius, muziką. Kiekviena klasė išsitraukė šalį ir paruošė teatralizuotą šventinį sveikinimą pagal tos šalies papročius ir tradicijas. Šaunūs renginio vedėjai Laura, Elijus ir Kamilė iš 7a kl. pakvietė visus į virtualią kelionę po metų sandūros šventes švenčiantį pasaulį. Prieš kiekvieną klasių pasirodymą žiūrovai didžiuliame ekrane galėjo išvysti filmukus apie Kalėdas ir Naujuosius metus švenčiančias šalis. Teatralizuotuose vaidinimuose pasaulio šalių koloritą mokiniai ir jų išradingi auklėtojai atskleidė per kostiumus, muziką, šokius, personažų improvizacijas. Scenoje su elfais šoko ir su Kalėdomis sveikino Santa Klausas iš Suomijos (5b kl.), senis Šaltis, Snieguolė bei animacinių filmukų personažai iš Rusijos (6b kl.). Meksikietiškus ritmus su gitaromis sinjoritoms „grojo“ mačo iš Meksikos (5a kl.), šokiais užbūrė žavios šokėjos iš Indijos (8a kl.), į kelionę po egzotiškus Emyratus ir švenčiančią Braziliją kvietė 7b ir 7a kl. Pagal kinų tradicijas su Naujaisiais sveikino drakonas (6a kl.). Amerikietiškas tradicijas atkūrė 8c kl., o kad Afrikoje irgi švenčiamos Kalėdos, įtikino spalvoti „svečiai“ iš Zimbabvės (8b kl.). Komisija ne tik gyrė artistus, bet ir apdovanojo didžiuliais greipfrutais bei nominacijomis už linksmumą, masiškumą, originalumą ir pn. Galima pasidžiaugti, kad kasmet mokiniai kalėdiniams vaidinimams pasiruošia vis išradingiau ir atsakingiau, todėl renginiai būna malonūs ir akiai, ir širdžiai.

Neformalaus ugdymo organizatorė Regina Švagždienė