Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2018 m. sausio 8 d.

Foto3 Foto2

Rajono matematikos olimpiados prizininkai:

Tomas Vaitelis, IVb, – II v.,

Aistė Ingelevičiūtė, Ia, – III v.

Rajono technologijų olimpiados nugalėtojai:

Ieva Gaspariūnaitė, 7a, – I v.,

Justina Geronaitytė, Ib, – I v.,

Ieva Ramanauskaitė, IIIa, – I v.

2017-11-15_bibliotekos_2.jpg

Sausio 20 d.–22d. gimnazijoje pirmą kartą sulaukėme ypač įdomių svečių, kurie atvyko iš Estijoje esančio AHHAA mokslo centro. Šis Tartu mieste gyvuojantis centras įkurtas dar 1997 metais, o nuo mažų patalpų praeityje, jis virto kosminio stiliaus pastatu su keletu kupolų. Į Velžio gimnaziją AHHAA atsovai atsivežė ne tik ypatingą atmosferą, bet ir begalę įvairių mokslinių idėjų ir kartu su gimnazijos mokiniais atliko specialius ekperimentus.

Gimnazijos aktų salėje du jauni AHHAA atstovai parodė, kaip filmuose sukuriami spec. efektai naudojant cheminius junginius. Jie išgavo žalių spalvų dūmus, sprogdino vendeniliu pripildytus balionus ir sukūrė dirbtinį kraują nepažesdami mokinių audinių.

Baltojoje nišoje vyko dar vienas išskirtinis bandymas, kurio metu gimnazistai pjaustė jaučio akį bei ją tyrinėjo. Buvo galima rasti ir burtininko kėdę su vinimis, ji viliojo tuo, kad vinys nepažeidė išorinių audinių ant jos atsisėdus. Ypač įdomūs buvo mokslininkų atvežti reakcijos matavimo bei atminties lavinimo prietaisai.

AHHAA apsilankymo metu Velžio gimnazija sulaukė ir mokinių iš kitų Panevežio rajono mokyklų. Atvyko ir TV3 televizijos žurnalistai, kurių dėka mokslininkų užsiėmimai buvo matomi visoje Lietuvoje.

Todėl šios kelios dienos gimnazistams buvo be galo naudingos, nes suteikė ne tik žinių apie eksperimentus, vykstančius AHHAA mokslo centre, bet ir potyrių, kurie skatins mokinius labiau domėtis šia veikla.

Toma Pulokaitė, IV a kl.

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2018 m. sausio 8 d.