Rajono informatikos olimpiados nugalėtojai:

Matas Vaitkevičius, IIb, – I v.,

Elijus Žekonis, Ia, – I v.,

Kamilis Sudeikis, IVa, – II v.

Visi trys pateko į respublikinį etapą.

TarptautineKonferencija 8.jpg

Svetainėje lankosi 30 svečių

Šių metų spalio 21 d. Ia ir Ib gimnazijos klasių mokiniai kartu su mokytojais A. Ambraška, L. Bražinskiene ir A. Gailiušiene apsilankė Vilniuje. Netradicinėje aplinkoje vyko integruotos edukacines rusų kalbos ir istorijos pamokos: „A. Puškinas ir Lietuva“ bei „Vilniaus požemiai ir holokaustas “. Pirmiausia aplankėme buvusį jauniausiojo A.Puškino sūnaus ir jo šeimos dvarą Markučiuose, dabar ten įrengtas literatūrinis žinomo rusų rašytojo muziejus. Ekskursijos vadovė papasakojo apie A. Puškiną, jo kūrybą, ryšius su Lietuva, jo sūnaus šeimos gyvenimą Markučiuose. Toliau vykome į Vilniaus senamiestį. Žydų kultūros ir informacijos centre apžiūrėjome ekspoziciją „Malina“. Sužinojome, kad anksčiau čia, buvusioje geto teritorijoje, buvo įrengta slėptuvė, kurioje žydai bandė išgelbėti savo ir artimųjų gyvybes. Vilniaus katedros požemiuose pamatėme senovines kapavietes, kriptas, Lietuvos karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių freskų mūsų šalyje. Bernardinų bažnyčioje vaikščiojome senojo vienuolyno koridoriais, nusileidome į bažnyčios požemius, kriptą, užsikėlėme į varpinės bokštą.

Pamokos netradicinėje aplinkoje buvo labai įdomios ir naudingos kiekvienam jų dalyviui. Visada vertingiau vieną kartą vertą dėmesio kultūrinį objektą pamatyti nei šimtą kartų apie jį išgirsti.

Ia kl. mokinė Andrėja Žilytė