Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2017 m. sausio 11 d.

02-15 protmusis1.jpg

Lapkričio 25 d. vakarą 4a klasės mokiniai rinkosi į baigiamąjį dvejus metus trukusio skaitymo skatinimo projekto renginį „Skaitymų naktį gimnazijos bibliotekoje“ Velžio gimnazijoje. Burtų keliu suskirstę į 5 grupes, susirinkome gimnazijos bibliotekos informaciniame centre. Protų mūšyje „Ką sužinojau apie pasaulio bibliotekas?“ mokiniai ne tik susipažino su pasaulio bibliotekų įvairove, bet ir atliko įvairias užduotėles, buvo supažindinti su akrosticho technika. Vaikai sulaukė ir smagaus netikėtumo – juos aplankė kiaulytė Pepa ( Dovo Marcinkevičiaus mama), visi drauge smagiai pasimankštinome. Kad nepritrūktų energijos, klausydami K. Kasparavičiaus istorijos „Arbatos klubas“ pasistiprinome savo atsineštomis vaišėmis ir „virtuvės šefų“ – Radvilo, Tito ir Roko - virtais makaronais. Atsigėrę „barmenių“ Urtės, Kamilės, Akvilės, Bertos paruoštos arbatos išsiruošėme į naktinį žygį - tamsoje ieškojome paslapties „Perduok žinutę apie knygą“. Kadangi esame Lietuvos kultūros tarybos ir Panevėžio rajono švietimo centro projekto „Knyga augina asmenybę“ partneriai, lapkričio viduryje dalyvavome susitikime su animatore, režisiere, prodiusere, scenariste, dailininke, iliustratore Jūrate Leikaite. Renginio metu patys kūrėme animaciją, mokiniai pamatė pačių sukurtus darbelius (juos galite pasižiūrėti adresu:

Visus ypač sužavėjo profesionalus Jūratės Leikaitės filmas „100 klausimų apie pasaulį“. Po filmo aptarimo grupės gavo užuominą: iššifruoti akrostichą ir rasti patalpą, kurioje yra užrašas. Taigi visi atskubėjome į tyliąją skaityklą, o ten laukė diafilmų peržiūra. Daugelis tokio pasakos peržiūros būdo net nebuvo matęs.

Kadangi aplink darėsi vis tamsiau ir namuose jau geso šviesos, vaikai buvo supažindinti su šešėlių teatro istorija. Pasinaudodami S. Burneikaitės knygos „Gyveno senelis ir senelė“ tekstais patys vaidino savo draugams. Į Baltąją nišą mus pakvietė Vytauto V. Landsbergio knygos „Angelų pasakos“ personažai. Čia vyko kūrybinės dirbtuvės, klausydami angelų pasakų gaminome kvepiančius angelus savo šeimoms, rašėme laiškus Kalėdų seneliui. Laukė dar viena staigmena – pavaduotojos V. Šiaučiūnės laiškas-padėka.

Vaikams ši naktis suteikė daug džiaugsmo ir paliko įspūdžių, o mums, bibliotekininkėms, buvo nauja patirtis. Susitikimo metu kitaip pažvelgėme į knygą, skaitymą, mėgavomės skaitymo malonumu.

Bibliotekininkės