Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2017 m. sausio 11 d.

2017-03-28 Policijoje 2.jpg

Žiemą Panevėžys tampa tikra kūrybos ir poezijos sostine. Šiais metais čia buvo surengtas jau XIII tarptautinis festivalis „Panevėžio literatūrinė žiema 2016“.

Džiugu tai, kad Eglė Pilkauskaitė, IIb kl.(mokyt. A. Marcinkevičienė), buvo pakviesta ir skaitė savo eilėraščius rytmetinėje „Panevėžio literatūrinės žiemos 2016“ mokinių kūrybos skaitymų dalyje. Savo kūrybiniais bandymais su visais pasidalijo ir K. Kadžiulytė, Ia kl.(mokyt. I. Kairevičienė).

Mokinių poezijos klausėsi turbūt garsiausias Panevėžio krašto dailininkas Stasys Eidrigevičius. Jauniesiems kūrėjams jis palinkėjo mokytis kalbų, keliauti, domėtis viskuo, plėsti savo akiratį. Na, o eilėraščiuose dailininkas pasiūlė įprasminti ir pačius brangiausius žmones.

Poetas T. Taškevičius kiekvieno mokinio kūryboje įžvelgė stipriąsias puses, skatino toliau kurti, neužgesti kasdienybės rutinoje. Kūrėjoms poetas dovanojo pasirašytus kultūros žurnalus, Eglei buvo įteikta padėka už dalyvavimą „Panevėžio literatūrinėje žiemoje“.

A. Gedyminaitė, Ib kl. (mokyt. A. Marcinkevičienė), dalyvavusi šalies Jaunųjų žurnalistų mokymuose, turėjo puikią galimybę imti interviu iš įvairių sričių menininkų, dalyvavusių festivalyje. Agnė rašomam straipsniui „Popkultūros įtaka žmogui“ medžiagą kaupė kalbindama režisierių J. Dautartą, fotomenininką S. Povilaitį, poetę L. Kreivytę bei poetą T. Taškevičių. Mokinės drąsūs klausimai apie dominuojantį seksualų požiūrį į jaunas merginas šiandieniniame gyvenime nebuvo lengvi net menininkams profesionalams.

Išgirsti poeto žodį, atsistoti greta „tikro“ poeto, imti iš jo interviu, skaityti savo kūrybą – nelengva užduotis mokiniui. Puiku, kad mūsų gimnazistės tapo XIII tarptautinio festivalio dalimi.

A. Marcinkevičienė, lietuvių k. mokytoja

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2017 m. sausio 11 d.