Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2017 m. sausio 11 d.

2016-10-13 Kvadratas.jpg

Velžio gimnazijos 5–8 kl. mokiniai Vasario 16-ąją paminėjo pasitikrindami savo žinias apie Lietuvos istoriją, geografiją, gimtąją kalbą žaismingame protmūšyje, kurio pavadinimu tapo poeto J.Zauerveino eilutės „Lietuviais esame mes gimę.... Valstybinės šventės paskatina ir įpareigoja jaunus žmones domėtis savo krašto kultūra, istorija, didžiuotis savo šaknimis.

Kiekviena klasė į protmūšį delegavo 5 narių komandą, kuri kartu su klasių vadovais turėjo susigalvoti pavadinimą ir parengti trumpą prisistatymą. Po išradingų prisistatymų sekė užduotys: paaiškinti senovinių žodžių reikšmes, atpažinti geografinius objektus, greitai atsakyti 10 klausimų apie Lietuvą, atpažinti, iš kokio regiono yra pasakojimą sekantis pasakotojas, pavadinti ištrauktą daiktą taisyklinga lietuvių kalba. Sirgalių nuotaikai pakelti buvo skirta ir interaktyvių užduočių: supinti komandos nariams iš virvučių kasą, pastatyti „gyvą“ skulptūrą „Lietuvos laisvei 99“. Komandoms taškų galėjo pelnyti ir klasių vadovai, dalyvaudami „mikliausio liežuvio“ konkurse, jie turėjo kuo daugiau kartų pasakyti greitakalbę. Deja, ši užduotis ne visiems mokytojams buvo lengvai įveikiama.Kol mokiniai klausėsi Lietuvos istorijos repo, komisija suskaičiavo komandų „uždirbtus“ taškus ir paskelbė šauniausias komandas: I-oji vieta 7b kl. (vadovė Irma Abukauskienė), II-oji vieta 8a kl. (vadovė Lina Žostautaitė), III- oji vieta 7a kl. (vadovė Dalia Karkazienė). Nors šįkart komandos ne juokais rungėsi, saldžių prizų ir padėkos raštų užteko visiems. Aktyvūs renginiai yra mėgstami ir motyvuoja mūsų mokinius, todėl jų neatsisakysime ir ateityje.

Neformalaus ugdymo organizatorė Regina Švagždienė