Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2017 m. sausio 11 d.

2017-02-25 diktantas.jpg

Velžio gimnazijos I–IV gimnazinių klasių mokiniai Vasario 16-ąją minėjo netradiciškai. 99-osios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės buvo puiki proga pakalbėti apie meilę savo šaliai. Forume „Ar mes tikrai mylime Lietuvą?“ aktualiais šių dienų klausimais diskutavo gimnazistai – debatų klubo nariai (vadovė anglų k. mokytoja Rasa Stakienė) ir vyresnioji karta – rajono politikai, mokytojai, mokinių tėvų atstovai. Esame dėkingi Panevėžio r. tarybos narei D. Juodelienei, Panevėžio r. mero pavaduotojui A.Pociui, tėvų atstovams B. ir S. Kroniams, mokytojams A. Klydžienei, A. Ambraškai, pavaduotojai D.Vizbarienei, psichologui T. Plesnevičiui už sutikimą dalyvauti diskusijoje ir drąsą viešai išsakyti savo nuomonę.

Gimnazijos žurnalistų sukurtas filmukas pirmiausiai kvietė diskusijos dalyvius atsakyti į klausimą, ar jaučiamės laisvi laisvoje šalyje. Karštos diskusijos virė ir privalomos karinės jaunimo prievolės, emigracijos klausimais. Diskusijos vyresnieji priekaištavo jaunimui dėl neatsakingo dalyvavimo rinkimuose, o jaunimas kėlė nepakankamo politinio švietimo problemą mokykloje. Kalbant apie neapsitikėjimą aukščiausiomis šalies institucijomis, buvo paliesti politinės moralės, vertybių klausimai. Aišku, kalbomis nelabai ką galime pakeisti, bet problemų kėlimas, mokėjimas išgirsti vieniems kitus jau gera pradžia. Tai žymiai geriau už abejingumą ir atsainų požiūrį. Beje, argumentuotai, drąsiai su vyresniaisiais gebantis diskutuoti jaunimas maloniai nustebino, užtenka jauniems žmonėms ir patriotizmo, ir sąmoningumo, džiugina ir jų vertybinės nuostatos. Auga šauni karta ir geresnę Lietuvą tikrai bus kam kurti. Gal kartais tikrai per daug nerimaujame ir kaltiname jaunus žmones abejingumu.

Neformalaus ugdymo organizatorė Regina Švagždienė

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2017 m. sausio 11 d.