Rajono informatikos olimpiados nugalėtojai:

Matas Vaitkevičius, IIb, – I v.,

Elijus Žekonis, Ia, – I v.,

Kamilis Sudeikis, IVa, – II v.

Visi trys pateko į respublikinį etapą.

TarptautineKonferencija 8.jpg

Šių metų kovo 21 dieną Velžio gimnazijoje vyko „Kūrybinės dirbtuvės“, skirtos Pasaulinei poezijos dienai paminėti. 5–III klasių mokiniai turėjo galimybę susitikti su poetėmis Elvyra Pažemeckaite ir Solveiga Ska.

Elvyros Pažemeckaitės eilėraščiai įtraukti į Valdemaro Kukulo 2007 m. almanachą „Nebylosiu giliau už tylą“ bei į kitus literatūrinius almanachus, spausdinti žurnale „Nemunas“, Panevėžio miesto ir apskrities dienraščiuose. Poetė 2000 m. išleido eilėraščių knygą „Retušuoju gyvenimą“, 2011 m. – „Žiponėlis kielei“. Renginio metu poetė skaitė tarmiškai parašytus savo eilėraščius, pasakojo klausytojams apie savo kūrybinį kelią, namų svarbą, motinos praradimą. Vertybės, užfiksuotos eilėraščiuose, yra artimos kiekvienam žmogui.

Solveiga Ska yra išleidusi dvi poezijos knygas: „Laimės taupyklė“ ir „Aukščiau savęs“.

Organizuojant tarptautinį literatūros festivalį „Panevėžio literatūrinė žiema“, atsakinga už programos parengimą. Renginio metu poetė papasakojo, jog vaikystėje save įsivaizdavusi gydytoja, pianiste ar balerina.

Antrojoje „Kūrybinių dirbtuvių“ dalyje mokiniai gavo užduotis ir patys turėjo sukurti eilėraščius apie namus. Atlikdami kitą užduotį, bandė apibūdinti šalia sėdinčius draugus. Kūrybinė mankšta mokiniams padėjo atsiverti.

Tris valandas trukęs renginys mokiniams neprailgo – šmaikštūs Elvyros Pažemeckaitės komentarai buvo pozityvūs, o Solveiga Ska savo drąsinimais kiekvieną privertė pasijusti tikrais kūrėjais.

Eglė Pilkauskaitė, IIb kl.