FIRST LEGO LEAGUE Explore respublikinių varžybų prizininkai

1c klasės komanda –  III v.

2020-09-29 Treniruote 1.jpg

Anglų kalbos mokytojai tobulinosi tarptautiniame projekte Kipre. Velžio gimnazijos anglų kalbos mokytojos Reda Raštutienė ir Jurgita Kuprinskienė kartu su septyniais Panevėžio rajono mokyklų anglų kalbos mokytojais bei penkiais mokyklų administracijos atstovais rugpjūčio 17–24 d. dalyvavo tarptautiniame Erasmus+ KA1 projekte. Mums buvo suteikta galimybė mokytis viename iš pirmųjų privačių institutų Limassol mieste, Kipre. Plato instituto įkūrėjas ir dėstytojas Antonis loannou globojo mus visą savaitę. Jis pristatė naują Superminds programą. Tai novatoriška, mokslinių tyrimų pagrindu pagrįsta ir dinamiška švietimo programa, kuri ugdo 3–5 ir 6–8 metų vaikų įgūdžius ir vertybes mokant anglų kalbos. Antonis supažindino su Kipro švietimo sistema. Diskutuodami mes lyginome ją su Lietuvos švietimo sistema. Išklausėme 40 valandų teorinių bei praktinių paskaitų ciklą apie anglų kalbos fonetinę sistemą, kalbinį raštingumą, informacinių technologijų panaudojimą mokant užsienio kalbos, mokėmės kūrybinio rašymo metodų bei jų pritaikymo galimybių pamokose. Mus sužavėjo dėstytojos ir rašytojos Marios A.loannou praktinės užduotys, kurios skatino mastyti kūrybiškai.

Neišdildomą įspūdį paliko projekto kultūrinė programa. Jos metu aplankėme Kuriono teatrą, kuriame tilpdavo 3 500 žmonių. Vėliau teatras sunaikintas žemės drebėjimo, o rasti griuvėsiai
atstatyti 1961 m. Dar ir dabar vasaros laikotarpiu čia vaidinamos graikų tragedijos. Kato Paphos archeologijos parke turėjome išskirtinę galimybę pasivaikščioti po senovinį miestą. Parko
teritorijoje yra katakombos, kapavietės, namai, akį traukia įspūdingos mozaikos. Taip pat lankėmės Kolosio bei Limasolio viduramžių pilyse, prie deivės Afroditės uolos Tarptautiniai Erasmus+ projektai suteikia ne tik galimybę tobulėti profesinėje srityje, bet ir puikią progą pažinti kitų šalių kultūrą.

Erasmus+ programos 1 pagrindinio veiksmo projekto „Kompetencijų, kūrybiškumo ir inovatyvių mokymo(si) metodų taikymas ugdymo procese“ Nr. 2017-1- LT01-KA101- 034937 įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą.

Jurgita Kuprinskienė, Velžio gimnazijos anglų kalbos mokytoja

Raimonda Samuolienė, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos anglų kalbos mokytoja